Blog

Vláda schválila odklad EET na leden 2023

Aktuality

Vláda schválila odklad EET na leden 2023

Vláda na svém pátečním mimořádném jednání rozhodla o odložení účinnosti elektronické evidence tržeb (EET) na leden 2023.
Návrh ministerstva financí na odklad elektronické evidence tržeb prakticky jistě ve sněmovně projde. Kromě vlády ho podporují i opoziční strany.
Z hlediska živnostníků a řemeslníků jistě velká úleva, jelikož se odkládá povinnost pořídit zařízení pro evidenci EET. Z hlediska naší společnosti již ne tak pozitivní informace, jelikož jsme vynaložili velké časové i finanční investice, abychom klientům nabídli co nejjednodušší a finančně nenáročné řešení této povinnosti. Paradoxně samotná fiskalizace tržeb obnáší zlomek vynaložených investic na vývoj této aplikace. Hlavní účel našeho řešení je posunout evidenci tržeb od tužky a papíru na úroveň, jak jsme všichni zvyklí z mobilních aplikací. Je již samozřejmost uložit si kontakt do mobilu a pro komunikaci použít aplikaci messenger včetně její vazby na další aplikace (média apod.). Podobným způsobem tak aplikace Účtenka eviduje klienty, katalogy zboží, ceníky. Data zálohuje na cloudové úložiště a poskytuje automaticky přehledy a sumarizace pro synchronizaci s účetním systémem Ekonom. Doufáme tedy že postupně dojde k využití tohoto systému evidence přirozenou cestou poptávky ze strany klientů, tak jako již bylo provedeno spoustu instalací aplikace Účtenka nezávisle od blížící se vlny EET.