Vyhledávání

Aktualita

Co je nového ve verzi 2007/04

Zaprvé je to možnost jednoduchého párování faktur a skladových dokladů.
Pro účetní se zde jedná o dost náročnou záležitost , srovnatelnou s dohledáváním salda odběratelů/dodavatelů,  navíc ještě znepříjemněnou různými cenami párovaných dokladů. V nové verzi vám kontrola a přepočet skladu do zaúčtování skladového dokladu doplní symbol svázané faktury. Pokud si tedy účet materiálu nastavíte jako saldokontní, standardní výstupní sestava saldokonta vám vypíše jednoduše a přehledně všechny nesrovnalosti mezi skladem a fakturací.

Podobný problém, který účetní dost trápí, je likvidace zaplacených záloh zúčtovacími fakturami. Již v loňském roce jsme vám nabídli nový aparát pro párování zúčtovacích faktur s uhrazenými zálohami. Ten vám nabídl zobrazení nespárovaných záloh. Od nové verze kontrola zaúčtování, podobně jako výše uvedené párování skladu, doplní do zaúčtování záloh symbol zúčtovací faktury a opět funkcí salda účtu 324/314 jednoduše zobrazíte veškeré zúčtovací nesrovnalosti.

Ve skladovém dokladu rozšiřujeme parametry o možnost zadání množství v alternativní jednotce, která přes koeficient přepočítá na pozadí toto zadané množství na množství v základní jednotce. Jednotlivé koeficienty definujete v novém seznamu jednotek ato buď centrálně, nebo individuálně u každé skladové položky.

Ve mzdách jsme reagovali na požadavek mnoha klientů a umožňujeme odeslat ELDP elektronicky jedinou XML větou. Po uložení ELDP každého zaměstnance program paralelně s větou ukládá kumulativní XML soubor pro všechny zaměstnance dané agendy za dané období.

Mnoho větších organizací přivítá kromě možnosti heslování jednotlivých agend systému rovněž možnost zamezit hesly přístup do jednotlivých pokladen, respektive do jednotlivých skladových míst.

 

Zpět na přehled...