V rámci druhu skladových karet můžeme definovat nejen "standardní" či "službovou"skladovou položku, ale i celek (např.výrobní produkt) složený z jednotlivých komponent, který je definován jako "Komplet". Takto definovaný komplet umožní nejen zadat přesnou strukturu výrobku ze vstupních komponent (těmi jsou libovolné "standardní" či "službové"skladové položky), ale usnadní i práci při prodeji, neboť např. v seznamu skladových karet (katalogu) je uveden aktuální údaj, kolik takovýchto celků můžeme zákazníkovi nabídnout (resp.kolik kompletů je možno z aktuálního stavu jednotlivých komponent na skadě vyrobit (poskládat). Další velkou výhodou je, že pro komplet známe jeho prodejní cenu, jejíž způsob definování nastavíme v parametrech.
Doporučený postup při tvorbě kompletu:
Nejprve v katalogu zvolíme "Parametry" a v parametrech vybereme zda tvorba ceny kompletu bude dána součtem prodejních cen položek nebo bude určena přes koeficienty z hlavní ceny. Pokud bude určena přes koeficienty z hlavní ceny platí pro ni stejná pravidla jak bylo popsáno dříve viz. kapitolu "Katalog". Pokud zvolíme, že tvorba ceny kompletu bude dána součtem prodejních cen položek, neuplatní se koeficienty pro přepočet cen (ani centrální, volené v parametrech katalogu ani koeficienty na kartě kompletu).
Ostatní parametry byly popsány viz. Parametry skladových karet. Tlačítkem"Uložit" parametry uložíme. "Přidat" vyvoláme novou skladovou kartu, na které ve volbě "Druh položky" (z možností Standardní, Služba, Komplet) zvolíme Komplet. Volbou druhu Komplet se nám zpřístupnilo na skladové kartě tlačítko "Komplet". Vyplníme záložku "Identifikace" i záložku "Ostatní", jak bylo popsáno v kapitole "Skladové karty". Tlačítkem "Komplet" se dostaneme do seznamu položek kompletu. Tlačítkem "Přidat" určujeme položku kompletu.Klikneme na tlačítko se třemi tečkami (Katalog. číslo) a dostáváme se do katalogu s nabídkou standardních položek. Pokud položka, kterou chceme zařadit do kompletu, není ještě v katalogu evidovaná, můžeme ji volbou "Přidat" do katalogu zaevidovat, aniž bychom se vraceli zpět.Volbou "Vybrat" zvolíme položku z katalogu , upravíme zadání množství a kliknutím na "Další" vybíráme z katalogu další položku (předchozí položka se nám automaticky uložila). Místo "Další", můžeme zvolit "Uložit" a dále volbou "Přidat" celý postup opakujeme, až si vybereme všechny položky, které chceme v kompletu míti. Po výběru poslední položky se do seznamu položek kompletu vracíme volbou "Uložit". Pokud jsme se v zadání někde zmýlili na př. jsme uvedli jiné množství, můžeme se vrátit na zadávání položky kompletu volbou "Opravit", nebo můžeme položku odstranit tlačítkem "Vymazat". Jsme-li se seznamem položek kompletu spokojeni vrátíme se kliknutím na "Zpět" a máme vytvořenou skladovou kartu kompletu.
Volbou "Uložit" ukládáme do katalogu náš nový celek - komplet. (Místo "Uložit", můžeme rovněž použít volbu "Další", pokud chceme hned vytvořit další skladovou kartu.)
V katalogu přibyla karta u níž:
"Druh" je označen "Kom." ...... komplet.
"Stav" vyjadřuje počet kompletů, které lze ze standardních položek uložených ve skladu sestavit. Při prodeji kompletu nebo prodeji položky, kterou komplet obsahuje změní se údaj "Stav", takže je opět aktuální. Zároveň se tudíž může snížit i "skladový" stav jiných kompletů, jejichž vstupní komponenty byly jeho součástí a byly vydány v rámci zmíněného kompletu.
"Cena hlavní" - jak se má tvořit jsme si zvolili v parametrech viz. výše. Pokud chceme mít ve skladu některé komplety, u nichž prodejní cena je dána součtem prodejních cen položek kompletu a jiné, u nichž se prodejní cena určuje přes koeficienty z hlavní ceny, musíme zvolit vždy při práci s jedněmi nebo druhými komplety správný parametr tvorby ceny. Pokud měníme ceny nebo koeficienty cen pro standardní položky katalogu a tyto položky jsou součástí některého z kompletů, je třeba komplet překontrolovat až na úroveň položek, aby se aktualizovala i cena kompletu.