Blog

PREZEC – předregistrace zaměstnanců od 1. 7. 2026

Aktuality

PREZEC – předregistrace zaměstnanců od 1. 7. 2026

Naši programátoři aktuálně pracují na podpoře nové legislativní agendy REGZEC a PREZEC, která vstoupí v účinnost od 1. července 2026. Nový proces umožní zaměstnavatelům registrovat zaměstnance ještě před jeho nástupem do zaměstnání a elektronicky řešit související změny.

V EKONOM System připravujeme plnou podporu této agendy, aby bylo možné všechny povinnosti vůči státní správě pohodlně vyřídit přímo z programu.

Jak bude nový proces fungovat?

Na schématu níže je znázorněn proces předregistrace, registrace a odregistrace zaměstnance.

Zdroj obr.: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV)

Nově bude zahrnovat:

  • REGZEC Akce 1 – kompletní registraci zaměstnance.
  • PREZEC 1 – předregistraci zaměstnance v omezeném rozsahu údajů.
  • PREZEC 2 – zrušení předregistrace, pokud zaměstnanec nenastoupí.
  • REGZEC Akce 2 – oznámení ukončení zaměstnání.

Cílem nové legislativy je zjednodušit komunikaci zaměstnavatelů se státní správou, snížit administrativu a sjednotit evidenci zaměstnanců v elektronické podobě.

O termínu dostupnosti a dalších novinkách vás budeme průběžně informovat v aktualitách EKONOM System.

EKONOM System
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.