Vyhledávání

Aktualita

EET - zvláštní režim

Byrokracie s EET nekončí. Na podnikatele čeká formulář s více než 500 kolonkami

 
1. května startuje třetí a čtvrtá vlna EET. Už od února se mohou podnikatelé hlásit do tzv. zvláštního režimu, který slouží pro bezhotovostní platby a má  zaznamenávat základní údaje. Ve skutečnosti bude ale podnikatel muset vyplnit více než 500 kolonek každého čtvrt roku a evidovat si první a poslední účtenku každého dne. Znamená to, že jde jen o další byrokratickou zátěž, která povede k obcházení systému.
 
Zvláštní režim v rámci třetí a čtvrté vlny EET se týká pouze hotovostních plateb a může se do něj přihlásit podnikatel, který není plátcem DPH - tedy jeho roční obrat nepřekročil 1 milion korun - nemá více než dva zaměstnance a výše hotovostních plateb za poslední rok nepřesahuje 600 tisíc korun, přičemž se to nepředpokládá ani další rok.
 
Údajně vláda díky EET může snižovat daně. Dělá ale opak.
To, kolik elektronických plateb podnikatel udělá, roli nehraje, pokud nepřesáhne zmíněný obrat. EET se totiž na platby kartou ani bezhotovostní platby nevztahuje.
 
Když zjistíte, že do této skupiny patříte, ještě vyhráno nemáte. Musíte se do zvláštního režimu přihlásit do 1. května. Následně je třeba si vyzvednou speciální bloček s papírovými účtenkami, protože ze zákona nemůžete používat jiné. Celý postup si můžete nastudovat a příslušné dokumenty stáhnout na webu etrzby.cz.

Pokud zvolíte pro vaše EET EKONOM účtenku, máte po starosti - více informací zde

Zpět na přehled...