Vyhledávání

/ Mzdy a personalistika

• zvýšení základu pro sociální pojistné [Koláček] 12.04.2007 9:15:31 Odpověď
    Dobrý den,
    nelze zvýšit základ pro sociální pojistné? nebo dělám něco špatně?
    Potřebuji zvýšit základ sociálního pojištění (nebo se to již není nutné?) o nepeněžní plnění - soukromě spotřebované phm. Dříve to šlo, po výpočtu zůstala částka základu soc.poj. zvýšená. nyní tam políčko pro zvýšení-snížení není a po výpočtu se hodnota vrátí na původní, nezvýšený základ. U zdravotního pojistného tato možnost navýšení zůstala.
    Nedělám něco špatně?

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [FrantaB] 17.04.2007 22:39:47 Odpověď
      Od verze 2007/01 byla doplněna možnost definice nepeněžní mzdové položky která vstupuje do základu pro sociální pojistné, upgradujte program.

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [Kolacek] 20.04.2007 9:21:19 Odpověď
      Hm, tak to je dobrý. V loňském roce šlo zvýšit základ sociálního pojištění, ale od verze (pravděpodobně) 12/2006 to nejde. A od verze 1/2007 to zase půjde. Chtěl jsem co nejdéle vyhnout aktualizacím, protože je to pro nás celkem velká finanční zátěž. A tohle mi připadá jako vydírání.

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [FrantaB] 22.04.2007 11:22:16 Odpověď
      Neznám bohužel Vaše licenční číslo, abych zjistil možnosti vaší verze. K ničemu vás nenutíme, máte možnost se vrátit k libovolné verzi která vám vyhovovala, není nijak časově omezená. To že jsme opustili od přímé modifikace základu pro sociální pojistné nebyl záměr. Používal se stejný zadávací formulář jako u zdravotní pojišťovny a ten byl rozšířen o údaje zdravotního pojištění. Úprava základu samostatnou položkou je komfortnější, objeví se ve všech mzdových seznamech a výplatních lístcích. Neznám vaši konfiguraci programu, ale jestliže vememe cenu upgrade mzdového modulu cca 300 kč, neznám program který by nabízel v této kategorii tolik legislativních změn jako ekonom. V těchto 300 korunách jsou stovky programátorských hodin a miliony investovaných nákladů. My vám tyto naše služby nabízíme a nenutíme. Pokud se vám zdá tato investice do verze 2007 neřešitelná, nevážíte si podle mne vůbec svého času, jelikož budete muset trávit hodiny nad ručním výpočtem vyúčtování daně zaměstnanců a firmy atd atd. A doporučuji zkalkulovat kolik Vás bude stát mzda zaměstnance kterého na našem programu evidujete, pokud hgodnotíte investici do našich služeb jako zbytečnou.

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [Koláček] 22.04.2007 18:30:37 Odpověď
      Já jen, že mi to dřív fungovalo a tudíž je to z mého pohledu velmi zvláštní. Proti cenám upgrade nic nemám, vím co je za tím práce, ale chtěl jsem alespoň v tomto roce něco málo ušetřit. Celoroční aktualizace nás vyjde na 6-7 tis. a kvůli třem zaměstnancům, kterým dělám mzdy a zvýšení sociálního základu ještě pouze občas mi to přijde dost. Celoroční aktualizaci jsme měli zaplacenou loni, proto jsem zaktualizoval na verzi 12/2007 - a výsledek již znáte.

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [FrantaB] 23.04.2007 10:55:20 Odpověď
      Tak to bude asi nějaký šotek, upgrade 7000,- by musela být pořizovací cena programu cca 30 tisíc což ve vašem případě firmy se 4 mi zaměstnanci nebude aktuální. A pokud jste si jak uvádíte zaplatil do verze 2007/12, nemáte žádný problém novými verzemi, všechny jsou v ceně. Máme evidovaného v databázi jediného pana Koláčka a u něj je upgrade pár stokorun. Upřesněte Vaši firmu a licenci, lépe na můj mail, není důvod vaše interní informace prezentovat na konferenci.

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [Koláček] 25.04.2007 8:51:22 Odpověď
      tam je chyba - 12/2006 - omlouvám se.

a jaký je Váš email?

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [JardaS] 25.04.2007 10:20:11 Odpověď
      viz sekce "KONTAKT" Elisoft Zlín nebo Plzeň

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [FrantaB] 30.04.2007 8:28:01 Odpověď
      belovsky@ekonom-system.cz

• Re: zvýšení základu pro sociální pojistné [Kolacek] 08.06.2007 11:42:26 Odpověď
      Již třikrát jsem na uvedený mail poslal požadované info a stále nic