Vyhledávání

Aktualita

13.06.08 - Nová tisková sestava ve Skladu

Mnoho firem v praxi vydává ze skladu zboží dříve, než bylo navedeno skladovou příjemkou.

Takto provedená operace způsobí následující problém. Skladová výdejka nezná aktuální skladovou cenu a proto použije poslední známou zprůměrovanou skladnovou cenu.  U nově navedené karty je tato cena nulová.

Následná příjemka poté přijme zboží v té skladové ceně, ve které bylo vydáno. Výsledkem je příjemka, kde cena skladová neodpovídá ceně pořizovací, jak je standardem, ale je odlišná, nebo dokonce nulová.

V seznamu skladových dokladů jsou tyto příjemky označeny znakem otazníku.

Odstranění problému je datumovat příjemky zpětně minimálně na datum výdejky provedené do mínusu a následně ve skladových dokladech na tlačítku „Ostatní“ spustit kontrolu a přepočet skladu.

Dohledat v problémové příjemce položku, která byla předtím vydána do mínusu je poměrně složité a proto vám nabízíme v seznamu skladových pohybů novou sestavu „Seznam výdejů do mínusu“.

Tato sestava vám vypíše seznam všech položek, které byly vydány do mínusového stavu a to podle jednotlivých pohybů. U každého pohybu v seznamu je katalogové číslo položky, číslo dokladu výdejky s datumem pohybu, mínusový stav a hlavně nejbližší doklad o příjmu s datumem příjemky. To vám usnadní jednoduše opravit datum této příjemky a provést přepočet skladu. Tím dojde k odstranění problému s rozdílnými cenami ve skladové příjemce.

Zpět na přehled...