Vyhledávání

Aktualita

Terminálový režim

Verze 2005/12 obsahuje zásadní změnu provozování programu EKONOM. Nyní máte možnost vzdáleného přístupu do počítačové sítě prostřednictvím internetu.

Provoz programu EKONOM on-line na vzdálených stanicích - Terminálový režim.

V případě potřeby provozovat program EKONOM na jedné nebo více stanicích, které nejsou součástí pevné sítě (LAN) uživatele, ale jsou připojeny k sítí internet, je možno využít službu Terminal Services, která je součástí Microsoft Windows Server 2003.

Výhodou terminálového provozu je možnost odkudkoliv vzdáleně pracovat v požadované aplikaci s on-line přístupem ke všem datům vašeho systému. Data na všech odloučených stanicích jsou tak vždy aktuální bez ohledu na to, kdy a odkud jsou do systému vkládána či editována. Odpadá tak navíc komplikované dávkové sehrávání dat samostatných odloučených stanic, jak je nutno provádět v off-line režimu. Z hlediska bezpečnosti dat je terminálový provoz velmi dobrá volba. Veškerá data jsou totiž umístěna v jednom datovém prostoru, kde mohou být řádně zabezpečena proti všem případným rizikům zneužití, poškození či ztráty.

Základní pojmy:

Terminal Services.
Terminálová služba systému Microsoft Windows Server 2003 je založena na spolehlivém režimu aplikačního serveru ( Terminal Server) v terminálové službě systému Windows. Terminálová služba umožňuje přístup k aplikacím systému Windows nebo samotné ploše systému Windows na téměř libovolném počítačovém zřízení.

Terminal Server.
Při použití terminálového serveru může uživatel přistupovat k programům spuštěným na serveru z různých starších zařízení. Uživatel může například přistupovat k virtuální ploše systému Windows XP Professional nebo k aplikacím systému Windows pro procesory řady x86 z hardwaru, na kterém nemůže být tento software spuštěn místně. Terminálový server poskytuje tyto funkce klientským zařízením bez ohledu na to, zda jsou založena na systému Windows


Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition
Windows Server 2003, Standard Edition je spolehlivý síťový operační systém pro rychlé a snadné řešení podnikových úkolů. Tento flexibilní server je ideální volbou pro zajištění každodenních potřeb v organizacích všech velikostí. Windows Server 2003, Standard Edition nabízí řešení pro sdílení souborů a tiskáren, bezpečné připojení k Internetu, centralizované zavádění osobních aplikací a hodnotnou spolupráci mezi zaměstnanci, partnery a zákazníky. Windows Server 2003, Standard Edition podporuje symetrické zpracování dvěma procesory a až 4 GB paměti

Co potřebuji pro zřízení terminálového provozu:

1. Řídící počítač – server:
koupit a instalovat Microsoft Windows server 2003. Nejlevnější varianta je ve verzi OEM, kterou však lze pořídit pouze s novým počítačem.
Cena cca 20.000,- až 25.000,- Kč bez DPH.

2. Klientská stanice:
Koupit klientskou licenci MS Windows 2003 CAL (Client Access Licence) – zpravidla bývá již min. 5 licencí součástí MS Windows server 2003.
Koupit klientskou licenci terminál. přístupu MS Terminal Services 2003 CAL. Objednává se samostatně pro každou klientskou stanici.
Cena cca 2.000,- Kč bez DPH na stanici.

3. Licence na Terminálový provoz EKONOM:
Pro terminálový provoz samotné aplikace EKONOM je nutno pořídit licenci na Terminálový režim EKONOM ( viz ceník ). Licence uvolňuje terminálový provoz celého programu EKONOM pro libovolný počet klientských stanic.

Instalace:
Instalaci MS Windows Server 2003 včetně zprovoznění služby Terminal Services provede kterákoliv společnost poskytující služby výpočetní techniky, která má autorizované a certifikované techniky na poskytování uvedených služeb.
Nainstalování a zprovoznění aplikace EKONOM v terminálovém režimu pak provádí správce systému nebo po dohodě dodavatel programu.

Zpět na přehled...