Vyhledávání

Aktualita

Účetní programy - rok 2014 je pro EKONOM období elektronických podání.

Koncem roku jsme intenzivně zapracovali na novém modulu elektronické komunikace a proto Vám jako jediní z výrobců účetních programů můžeme v současné době nabídnout 18 dokumentů v elektronické podobě. Konkurenční systémy jich nabízejí sotva polovinu.

Samotné zpracování a odeslání dokumentu v elektronické podobě je jednoduché a velice komfortní.
Stačí standardně zkontrolovat vypočtené údaje a poté vyexportovat elektronickou XML větu.
Samotné odeslání věty na portál provádí program dvěma způsoby podle typu portálu.

Daňový portál EPO
Po exportu XML věty do zvolené složky program nabízí automatický přechod na stránku portálu. Zde máte jednoduše možnost zkontrolovat, vytisknout a přímo odeslat dokument s elektronickým podpisem.

Portál České správy sociálního zabezpečení
Po exportu XML věty do zvolené složky program nabízí automatické zobrazení vyplněného dokumentu v programu XML Filler (pokud není nainstalován, nabízí přechod na instalační stránku).
V programu je pak možno jednoduše data zkontrolovat, vytisknout, přímo odeslat s elektronickým podpisem nebo přes datovou schránku.

Aktuální seznam elektronických dokumentů nabízených programem  EKONOM naleznete zde: http://www.ekonom-system.cz/cz/produkty/katalog/elektronicka-podani

Od verze 2014 navíc program Ekonom umožňuje exportovat rovněž Fakturu v elektronické podobě a poté jednoduše naimportovat do jiné agendy programu Ekonom. Námi zaslané faktury uživatelům na aktualizaci již není nutné do programu pracně přepisovat, ale jednoduše doklad do přijatých faktur naimportujete.

Z uvedeného výčtu nových možností programu Ekonom v oblasti elektronické komunikace je zřetelné, že jsme konkurenci ukázali záda z uctivé vzdálenosti a s připravovaným spuštěním Cloudové online fakturace a SQL verze programu Ekonom se mají naši uživatelé rozhodně na co těšit.
Připravujeme rovněž univerzální ISDOC formát pro přenos faktur mezi různými systémy.
 

Zpět na přehled...