Vyhledávání

Aktualita

Typové příklady použití aplikace PLU Scanner

Typové příklady použití aplikace PLU Scanner

Příklad č.1

Pan Novák vlastní prodejnu s elektromateriálem.
Po pěti letech působení mu vzrostl v prodejních regálech a zásobovacím skladu počet skladových položek na cca 3000 a při počtu 4 zaměstnanců, kteří se v průběhu roku mění, začíná být velký problém provádět každý měsíc nezbytnou inventuru a srovnat účetní stav položek v programu EKONOM s fyzickým stavem v prodejně. Ve zboží začíná být chaos, dohledat a spočítat zboží již dokáže v podstatě pouze služebně nejstarší prodavač.
Je třeba najít nějaké řešení, protože v takovém stavu nelze nadále sledovat a evidovat zboží.
Setkali jste se s touto situací? Hledáte řešení?

Program EKONOM jej pro Vás nabízí a není to přitom nic složitého – PLU Scanner a čárový kód

  • Označíte zboží čárovým kódem. Že je to pracné? Pokud doposud neprovádíte ve skladových položkách evidenci EAN – čárového kódu (což většina uživatelů neřeší) pak jednoduše, jedním klikem v katalogu položek programu EKONOM, provedeme „Hromadnou generaci EAN kódu“ ke stávajícím položkám a dále pak v parametrech katalogu aktivujeme funkci „Automaticky generovat EAN kód do nové karty“.
    Vygenerované kódy vytisknete přímo z programu na katalogové štítky a těmi označíte zboží v regálech.
  • Nyní přichází na řadu mobilní aplikace PLU Scanner, kterou jsme pro vás „ušili na míru“ jako jediní výrobci skladových programů na našem trhu.
    Pokud již nemáte, pořídíte si mobilní telefon se systémem Android a nainstalujete aplikaci PLU Scanner. Z programu Ekonom pak jednoduše vyexportujete soubor katalogu s účetním stavem zboží, připojíte mobil a soubor překopírujte standardní operací do zařízení.
    Poté spustíte mobilní aplikaci PLU Scanner a klikem naimportujete skladové položky a spustíte režim inventury.
  • Inventuru provádíte tak, že procházíte regály a za pomocí displeje mobilu zaměřujete kameru postupně na jednotlivé EAN štítky zboží. Aplikace okamžitě zobrazuje informace o zboží (název, cena, stav). Na zobrazené numerické klávesnici zadáte aktuální stav a postupně tak pohodlně zkontrolujete veškeré skladové zboží.
  • Nyní stačí opět jednoduše překopírovat inventurní stav z mobilu do složky programu EKONOM a ten Vám automaticky vygeneruje doklad s Inventurními rozdíly.

To je stručně základní režim použití aplikace PLU Scanner.
V praxi je možné využít mnohé z rozšiřujících funkcí, jako jsou automatické přenosy souborů mezi Ekonomem a mobilem prostřednictvím Wifi a Internetu, přepočty stavů zboží pro balení a podobně.

Příklad č.2

Firma Novákových vlastní obchod s potravinovými polotovary. V obchodě probíhá klasický maloobchodní prodej. Zboží je uskladňováno v nedalekém skladu, mimo dosah počítačové sítě, kde se přímo vyskladňuje a naskladňuje. V tomto okamžiku oceníme aplikaci PLU Scanner na mobilu, jelikož můžeme přímo z korby kamionu udělat příjemku a odeslat z mobilu a než „dojdeme“ do kanceláře, už je příjemka zavedena v systému a stav zboží odpovídá skutečnosti.

Příklad č.3

Syn Karel navíc rozváží zboží přímo k odběratelům. Veze-li předem objednané zboží spolu s dodákem případně s fakturou je vše v pořádku, problém nastává, když se „vyjede bez dodáku“ – pak je mobil s aplikací PLU Scanner k nezaplacení. Odběratel si může vybrat libovolné zboží přímo z auta. Karel přečte mobilem EAN kod, zadá množství a tak připraví postupně celou dodávku. Automaticky se nabídne odeslání dodávky fakturantce k Novákovým, která ji začlení do EKONOMa a obratem odešlou v elektronické podobě odběrateli, aktuální dodák, fakturu nebo prodejku – taková administrativa zabere pár desítek vteřin.

Výhodu PLU Scanneru ocení i ti, kteří rozváží zboží, u něhož dochází k častým změnám v objednávkách přímo u odběratelů. Zde stačí mít v mobilu připravené jednotlivé dodáky a u zákazníka on-line provádět jejich korekci. Jejich další zpracování je otázkou taktéž několika okamžiků.

Zpět na přehled...